Vyhľadávanie

ISBN - bez pomlčiek

Päť storočí tajnej vojny

Autor: 

Jefim Borisovič Čerňak

Vydavateľstvo: 

Pravda

Rok vydania: 

1973

Poznámka: 

Milovníci dobrodružných príbehov i tí, ktorých zaujímajú významné postavy a udalosti svetových dejín a ich zákulisie a túžia po poučení, siahnu po tejto knihe s očakávaním vzrušujúceho čítania. Nesklamú sa. V sedemdesiatich ôsmich zaujímavých a dramatických príbehoch posledných piatich storočí "tajnej vojny" defilujú tu pred čitateľom slávni i menej známi vyzvedači, úspešní špióni, ktorí si získali slávu, obdiv i majetok, ale aj tí, čo prišli o život, špecialisti, pracujúci na základe vedeckých metód i hazardéri, predajní a bezohľadní ničomníci v cudzom žolde i zanietení a presvedčení vlastenci a bojovníci proti neprávosti. Z mnohých strháva autor falošnú aureolu, ktorou ich ozdobila buržoázna historiografia, iných sčasti rehabilituje. Starostlivý rozbor a dôsledné uplatňovanie metódy historického materializmu mu umožňuje oddeliť fantáziu od reality a krok za krokom odhaľovať historickú pravdu. Početné pramene a bohatá literatúra, ktorá existuje o špionáži, azda najstaršom remesle v ľudskej civilizácii, umožnili autorovi veľmi plasticky vykresliť úlohu, akú zohrala špionáž v najdôležitejších udalostiach dejín a ukázať, ako využívali panovníci a krajiny v mocenskom boji popri celkom komplexe politických, hospodárskych, vojenských a iných prostriedkov aj špionáž a kontrašpionáž, ktorých význam neustále vzrastal. Sám autor hovorí, že v tejto "tajnej vojne" sa často odohrali epizódy vyznačujúce sa takou zložitou a strhujúcou fabulou, že ich možno smelo porovnať so zápletkami najlepších dobrodružných románov.

Cena: 

0.50 €

Poštovné: 

  • cena bez poštovného

Kategória - označte druh knihy: 

  • Knihy
  • Beletria
  • poviedky, novely, antológie

Fotka: 

Pridané: 

11.11.2023

Meno: 

Rabekka

Mesto: 

Bratislava

Odpovedať na inzerát

Vešiaky na medaile, drevené mená na stenu, magnetky na svadbu a veľa ďalšieho

Ponúkame produkty vyrobené na mieru do detskej izby, na svadbu, narodeniny, k narodeniu bábätka, krstu, a iných životných príležitostí a sviatkov.
Kliknite a zistite viac!
Ďakujeme.

Vešiak na medaile | Meno na stenu | Magnetky

---

Bager Dolný Kubín, Ružomberok, Bešeňová

Ponúkame špičkové služby v oblasti zemných a výkopových prác, výstavby platní a nákladnej dopravy. Pracujeme na malých domácich úpravách až po veľké komerčné a priemyselné projekty. Skúsenosti a odborné znalosti garantujú kvalitu.

Zemné práce | Výstavba základových platní | Nákladná doprava

---

Dekorácie na stenu a vešiaky na medaile

Reklama Dolný Kubín